Dirigentas Thomas C. Duffy: Ačiū „Trimitui“

2013-yale-trimitasŠiemet Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ketvirtus metus iš eilės organizuodamas tarptautinį pučiamųjų orkestrų festivalį „Skambėkite trimitai“ į svečius pasikvietė jauną ir gražų „Yale“ pučiamųjų instrumentų orkestrą iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Nors dėl permainingų orų gegužės 24 dieną koncertas iš paveikslų galerijos kiemo buvo perkeltas į puošnią Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiają salę, tačiau tai neišgąsdino žiūrovų, kurie gausiais aplodismentais dėkojo atvykusiems svečiams.

„Yale“ pučiamųjų instumentų orkestras parengęs klasikinės muzikos programą, koncerto pabaigoje keletą kūrinių atliko ir su festivalio „Skambėkite trimitai“ organizatoriais Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“. Jungtiniam Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų orkestrui batutos mostais vadovavo dirigentai Thomas C. Duffy ir Ugnius Vaiginis. Nuskambėjus paskutiniems akordams, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje atsistoję žiūrovai dėkojo gausiais plojimais.

„Ačiū Trimitui ir ačiū Ugniui Vaiginiui, be jo mūsų čia nebūtų. Jis puikus dirigentas, muzikantas, labai geras žmogus, o dabar ir geras draugas.“ – už viešnagę ir bendradarbiavimą dėkojo „Yale“ pučiamųjų instrumentų orkestro dirigentas Thomas C. Duffy.

Paklaustas kokie pirmieji įspūdžiai viešint Lietuvoje, dirigentas Thomas C. Duffy, dalinosi patirtais įspūdžiais – „Lietuva yra nuostabi ir graži šalis. Medžiai, gėlės… Ir žmonės čia draugiški. Tai šalis į kurią norėčiau sugrįžti“.

„Yale“ pučiamųjų instrumentų orkestras išvyko koncertuoti į Estiją ir Latviją. Atsidėkodami Valstybiniam pučiamųjų instrumentų orkestrui „Trimitas“ linkėjo atvykti į Jungtines Amerikos Valstijas, nepamiršti užsimezgusios draugystės ir būtinai aplankyti juos.