Ant „Žuvėdros“ sparnų – į Naujuosius metus

trimitas-zuvedra-arnea2012Labiausiai tituluoto ir garsiausio Lietuvos sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra“ šventiniai pasirodymai su trenksmu prasidėjo Vilniaus „Siemens“ arenoje. Drauge su ne mažiau tautiečių mylimu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, visiems žinomais atlikėjais Vaida Genyte ir Merūnu Vitulskiu bei talentinguoju akordeonistu Martynu Levickiu „Žuvėdra“ tęsia žygį po Lietuvos arenas.

Jei norite, kad jūsų šventės taptų linksmesnės, puošnesnės ir prasmingesnės, kad mintys atitrūktų nuo patiekalų receptų ir dovanų pirkimo rūpesčių, užsukite į arčiausiai esančią areną. Pasaulį stulbinantys šokiai, meistriškai atliekami muzikos kūriniai, širdį virpinančios dainų melodijos gruodžio 20 d. 19 val. jūsų lauks Kauno „Žalgirio“ arenoje, gruodžio 28 d. 19 val. – Panevėžio „Cido“ arenoje, gruodžio 29 d. 18val. – Šiaulių arenoje, gruodžio 30 d. 18 val. – Alytaus arenoje, o Naujųjų metų vakarą, gruodžio 31d. 19 val. – Klaipėdos arenoje.

„Pagal „gyvą“ muziką šokti, aišku, smagiau, – po koncerto Vilniuje prisipažino „Žuvėdros“ vadovė Skaistutė Idzelevičienė. – Negaliu pasakyti, ar sunkiau, nes jeigu orkestras groja ritmiškai, šokėjams nekyla jokių problemų. O „Trimitas“ dirba kaip laikrodis. Tai tikrai profesionalus kolektyvas. Visą gyvenimą jį žinojau kaip gerą orkestrą. Kai pamačiau naująjį jo vadovą Ugnių Vaiginį, įsitikinau, kad tai temperamentingas, energingas žmogus“.

Šis „Žuvėdros“ šokėjų ir „Trimito“ muzikantų susitikimas vienoje scenoje – ne pirmasis. Tik anksčiau jie atskirai džiugindavo žiūrovus, o dabar parengė nemažai bendrų kūrinių. „Naujametinė „Žuvėdros“ fiesta – tai nuostabi šokių, muzikos ir dainų sintezė“, – sako „Trimito“ vyr.dirigentas Ugnius Vaiginis. – Mums tai ir vėl nauja patirtis, dėl ko labai džiaugiamės. Kaip ir dėl galimybės pasirodyti tokiai gausiai publikai – juk grojame didžiausiose Lietuvos arenose“.

Antrus metus į tokį prieššventinį koncertinį turą kviečianti „Žuvėdra“ jau patyrė, kad kiekviename mieste jos laukia vis kitokia publika – nesvarbu, kad miestai nėra labai toli vienas nuo kito. Po renginio „Siemens“ arenoje S.Idzelevičienei vilniečių reakcija pasirodė pakankamai santūri, o U.Vaiginiui – tokia, kokia būdinga prie kokybiškų koncertų ir šou pripratusiems žiūrovams. Tačiau abu garsių kolektyvų vadovai džiaugėsi, kad nežiūrint visko, pirmoji jų bendra programa publikai tikrai patiko.

„Vienuose miestuose į koncertus susirenka solidesni žmonės, nemėgstantys atvirai reikšti emocijų. O kituose ne mažiau solidi publika atsipalaiduoja jau po pirmojo šokio, – patirtimi dalijosi „Žuvėdros“ vadovė. – Kai žiūrovai ploja, šūkčioja, tada ir šokėjai pagyvėja, šoka drąsiau ir su didesne aistra. Jie visada labai džiaugiasi, kai salė audringai juos palaiko – matau tai po koncertų, kai namo autobusu visi važiuoja pavargę, bet laimingi ir švytinčiais veidais“.

Garsiojo šokių kolektyvo vadovė visiems rekomenduoja pamatyti daugiau nei dvi valandas trunkančią „Žuvėdros“ ir jos draugų fiestą, kukliai prasitardama, kad tai tikrai aukšto lygio programa. Turbūt niekas tuo net nedrįstu suabejoti. Ir nors šokėjams, muzikantams, dainininkams nėra lengva įsisukus į šventinių koncertų maratoną, jie visi tikisi, kad iki Naujųjų metų tikrai neišeikvos visų savo jėgų. Kaip juokiasi U.Vaiginis, „mus kaskart naujai įkvėps švenčių laukimas ir smagiai nusiteikusi publika“.