fbpx

„Trimitas in Jazz“ vainikavo festivalį „Trimito vasara“

Birželio 27-ąją Vilniaus rotušės salė tapo svingo ritmu skraidinančio lainerio salonu. Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ surengė muzikinę kelionę į 1930-ųjų Jungtines Amerikos valstijas – auksinį svingo laikotarpį, kurio karalius buvo klarnetininkas, kompozitorius, orkestro lyderis Benny Goodmanas. 110-osioms jo gimimo metinėms skirtame koncerte „Trimitas in Jazz“ kartu su orkestru džiazavo solistai klarnetininkas Ąžuolas Paulauskas ir vibrafonininkas Marius Šinkūnas, o šiai muzikinei kelionei vadovavo dirigentas Jaroslavas Cechanovičius, tą vakarą pakeitęs „Trimito“ vyr. dirigentą Ugnių Vaiginį.
Koncertas „Trimitas in Jazz“ vainikavo festivalį „Trimito vasara“, kuriame orkestras birželio mėnesį vasariškai nusiteikusius klausytojus žavėjo folkloro, Lotynų muzikos, valso melodijomis ir ritmais. Festivalio pabaigoje skambėjusi B. Goodmano ir jo amžininkų kūryba klausytojus užsupo svaigiais svingo ritmais ir užbūrė virtuoziškomis solistų improvizacijomis.
Koncertas ne tik smagiai nuteikė publiką, tačiau ir buvo vertingas tuo, jog Lietuvoje pirmą kartą vienoje scenoje susitiko vibrafonas ir klarnetas. Tokį neįprastą, išskirtinai skambantį duetą kadaise subūrė būtent B. Goodmanas, kuriam muzikos mylėtojai dėkoja už džiazo „įvedimą“ į visuotinai gerbiamos, pripažįstamos ir grojamos muzikos gretas, anuomet drąsias džiazo ir akademinės muzikos sankirtas.
Šalia svingo karaliumi tituluojamo B. Goodmano kūrinių koncerte skambėjo Joe Garlando, Harry‘o Warreno, Milto Jacksono, Glenno Millerio, Alano Broadbento, Jameso F. Hanley, Jimmy‘o Giuffre ir J. Cechanovičiaus kompozicijos, kiekviena savaip perteikusi praeito amžiaus ketvirtojo dešimtmečio atmosferos žavesį.
Neatsitiktinai tą vakarą „Trimitui“ dirigavo J. Cechanovičius – šiemet jis švenčia 70-metį ir kūrybinės veiklos 55-metį. „Trimito“ atliktas „Mano bliuzas“ – vienas iš daugiau nei 200 šio muziko parašytų kūrinių. Dar per tūkstantį kompozicijų maestro yra aranžavęs įvairiems orkestrams. Sukaupęs didžiulę patirtį LRT lengvosios muzikos orkestre, kur dirbo beveik keturiasdešimt metų, bei Šiaulių bigbende, J. Cechanovičius puikiai valdo džiazo žanrą, tad kartu su „Trimitu“ užtikrintai ir su polėkiu vadovavo šiam svingo skrydžiui.
Naujos „Trimito“ skrydžių kryptys klausytojus pasitiks rudens sezoną. Iki susitikimo!