fbpx

Festivalis „Trimito vasara“ – nuo folk parafrazių iki Benny Goodman muzikos interpretacijų

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia į festivalį „Trimito vasara“. Festivalio programoje – 4 skirtingos stilistikos pučiamųjų muzikos koncertai,  klausytojus džiuginsiantys birželio 8-27 dienomis.

Festivalis „Trimito vasara“ rengiamas jau ne pirmus metus, tačiau šiais metais jis įgauna naują pagreitį, veidą ir apimtis. Festivalio organizatoriai neabejoja, kad net išrankiausi pučiamųjų muzikos gerbėjai ras iš ko pasirinkti: „pučiamųjų orkestras žengia į bendrystę su kitais žanrais, plečia savo auditoriją – jungiasi su folkloru, džiazu ir Lotynų Amerikos ritmais. Taip gimė nauji šio festivalio projektai TRIMITAS in FOLK“ , TRIMITAS in JAZZ“ ir PARKO MUZIKA: nuo Lotynų Amerikos ritmų iki Vienos valso“ .

Du pavakarius – birželio 8 d. ir birželio 22 d.  „Trimitas“ muzikuos Sereikiškių parko Bernardinų sode su programa „PARKO MUZIKA: nuo Lotynų Amerikos ritmų iki Vienos valso.“ „Vasarą orkestras tampa dar labiau atviras savo klausytojams ir leidžiasi į muzikinius pokalbius atvirose miesto erdvėse. Ypač dabar, kai atnaujinta parkų infrastruktūra – takai nutiesti, fontanai čiurlena, gėlės žydi. Bet tai tik fizinė būtis. Dar reikia ir dvasinio, kultūrinio parko „užpildymo“. „Trimitas“ ir atliks šį meninį indėlį miesto gyvenime“, – kalbėjo „Trimito“ vadovas prof. dr. Antanas Kučinskas.

Birželio 14 d. kolektyvas taps festivalio „Kultūros naktis“ programos dalimi su koncertu „TRIMITAS in FOLK“. Tai kūrybinis eksperimentas, kuriame liaudies dainų poetika, vingri melodika, autentiškai stilistikai artimas Loretos Sungailienės atlikimas susijungs su meistriškomis orkestro „Trimitas“ bei trombonininko Vytauto Pilibavičiaus džiazo ir šiuolaikinės muzikos interpretacijomis.

Birželio 27 d. Vilniaus Rotušėje – įvyks šio „Trimitas vasaros“ festivalio baigiamasis koncertas – „TRIMITAS in JAZZ“, skirtas svingo karaliumi tituluojamo, klarneto virtuozo Benny Goodman 110-osioms gimimo metinėms. Benny Goodman muzika atgims naujomis spalvomis orkestro „Trimitas“ aranžuotėse, kartu pasirodys solistai Marius Šinkūnas (vibrafonas) ir Ąžuolas Paulauskas (klarnetas). Tai pirmas toks koncertas Lietuvoje, kai vienoje scenoje susitiks klarnetas, vibrafonas ir pučiamųjų orkestras. Vibrafonas ir klarnetas, atradę vienas kitą svingo eros saulėtekyje, tapo vienu subtiliausių ir reikšmingiausių muzikinių duetų, diktavusių  madas įvairių epochų muzikos interpretacijoms.

Festivalio „Trimito vasara“ programa:

Birželio 8 d. (šeštadienis) 16:00 „PARKO MUZIKA: nuo Vienos valso iki Lotynų Amerikos ritmų“, Sereikiškių parko Bernardinų sodas, B. Radvilaitės g. 8A, Vilnius

Birželio 14 d. (penktadienis) 19:00 „TRIMITAS in FOLK“, Solistai Loreta Sungailienė ir Vytautas Pilibavičius (trombonas), Valdovų rūmų kiemas, Katedros a. 4, Vilnius.

Birželio 22 d. (šeštadienis) 16:00 „PARKO MUZIKA, nuo Lotynų Amerikos ritmų iki Vienos valso“, Sereikiškių parko Bernardinų sodas, B. Radvilaitės g. 8A, Vilnius

Birželio 27 d. (ketvirtadienis) 19:00 „TRIMITAS in JAZZ“, skirtas Benny Goodman 110-osioms gimimo metinėms. Solistai: Marius Šinkūnas (vibrafonas) ir Ąžuolas Paulauskas (klarnetas), Vilniaus Rotušėje, Didžioji g. 31, Vilnius. Bilietus platina bilietai.lt

Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis, vadovas prof. dr. Antanas Kučinskas.