fbpx

Sakralinės muzikos Velykinis koncertas

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras TRIMITAS kviečia į kasmetinį, gražia ir ilgamete tradiciją tapusį, Sakralinės muzikos Velykinį koncertą, pirmąją šv.Velykų dieną, balandžio 21-ąją, 13 val. Šv.Kazimiero bažnyčioje. Šis koncertas skiriamas ilgamečio orkestro dirigento Ramučio Balčiūno atminimui. Koncerte dalyvaus prof.Algirdas Budrys.

Orkestro dirigentu R. Balčiūnas dirbo beveik 45 metus. Didysis dūdų revoliucionierius – taip būtų galima apibūdinti R. Balčiūną remiantis jo kūrybine autobiografija. Maestro pakeitė ne tik tradicinio pučiamųjų orkestro įvaizdį, bet ir įvykdė atlikimo revoliuciją. R. Balčiūno orkestro „Trimitas“ istorinis pėdsakas ryškus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Maestro buvo tikras menininkas, jis gyveno muzika, turėjo gerą humoro jausmą. Mokėjo pakerėti žiūrovus žaismingumu, gebėjimu subtiliai valdyti ne tik orkestrą, bet ir publiką. Prisiminimus apie R. Balčiūną norėtųsi baigti paties maestro žodžiais: „Balčiūnui reikia pastatyti paminklą už kuklią estradinę kultūrą…“

Klarnetininkas prof. A. Budrys – vienas žymiausių Lietuvos kultūros ir meno veikėjų, tai nusipelnęs pedagogas, talentingas atlikėjas, nenuilstantis šiuolaikinės lietuvių bei užsienio kompozitorių kūrybos propaguotojas, pasaulyje pripažintas klarneto muzikos atlikėjas. Prof. A. Budrys nuolat žavėjo klausytojus bei kritikus virtuoziška technika, gražiu instrumento garsu, puikiu stiliaus pojūčiu, subtiliu meniniu skoniu, intelektu, kūrybingumu ir valia.

Programoje: 

  1. F. Handel. Hallelujah, ar. E. Bružas
  2. S. Bach. Fugue à la Gigue, ar. Gustav Holst
  3. M. Weber. Fantazija Op. 34, K. Daugėla, solo prof. A. Budrys (klarnetas)
  4. Giovanni Gabrieli. Canzona per Sonare No. 4, ar. ar. J. Curnow
  5. Franz Biebl. Ave Maria, ar. R. Cameron
  6. Stanek. Evening Serenade
  7. Dvořák. Melodija, ar. M. Gotlib
  8. Wagner. Procesija į Katedrą, iš operos “Lohengrinas”, ar. K. Daugėla

Vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis, orkestro „Trimitas“ vadovas – profesorius dr. Antanas Kučinskas.

Įėjimas laisvas