fbpx

Algimanto Raudonikio dainos rožės žiedlapiais vėl skleisis Lietuvoje

Š. m. kovo 30 d. Vilkaviškyje įvyko tikra šventė Suvalkijos krašto žmonėms – kultūros centre  skambėjo kompozitoriaus Algimanto Raudonikio dainos. Į ją visus sukvietė Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Trimitas” jau 4 –tąjį kartą rengiantis A. Raudonikio jubiliejinių koncertų turą po Lietuvą. Pagerbti legendinį Lietuvos Maestro susirinko pilna Vilkaviškio kultūros centro salė.  Kultūros centro kiemelyje, kavinėje ir foje žmonės lukūriavo jau nuo ankstyvos popietės, nekantraudami išgirsti naujausias kompozitoriaus dainas ir kartu padainuoti, tautai gerai žinomas jo sukurtas melodijas. Publika ilgai nenorėjo skirstytis, savo karštais plojimais prašė dainų pakartojimo, o fojė dar ilgai dalinosi patirtais įspūdžiais, išgyventomis emocijomis, nostalgiškais prisiminimais… Išties A. Raudonikio dainos lydi mus visą gyvenimą, jos kaip balzamas gaivina nuo kasdienybės rūpesčių pavargusias mūsų širdis,  gyvenimišku optimizmu džiugina sielą, tad klausytojai su malonumu graibstė fojė platinamus dainų įrašus (,,Trimito“ CD ,,Kur aukštas klevas“).  Nors A. Raudonikio tėviškės klevas siūbuoja Joniškyje,  jį pažįsta ir laukia visoje Lietuvoje.

,,Trimito” vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis džiaugiasi, kad visuose miestuose, kur planuojami Maestro 85 – mečio koncertai publikos susidomėjimas yra labai didelis. Koncertuose Biržuose, Plungėje, Marijampolėje, Ukmergėje orkestrą lydi žinomi Lietuvos atlikėjai – Judita Leitaitė, Kristina Zmailaitė, Edmundas Seilius, Viktoras Malinauskas, Lijana Žiedelytė, Giedrė Kelpšaitė, Tomas Pavilionis, Gabrielė Pavilionė ir kt. Koncertinės įstaigos „Trimitas“ vadovas Antanas Kučinskas apgailestauja, kad dėl didelio kolektyvo užimtumo orkestras nespės aplankyti daugelio kitų Lietuvos miestų, tad kviečia visus, kurių  širdyje dar ne sutema atvykti į Vilnių. Nacionaliniame operos ir baleto teatre gegužės 4 d.  bus švenčiamas iškilmingas jubiliejinio turo ,,Skinsiu raudoną rožę“  finalas.      
Visą savo gyvenimą Maestro  buvo tarp žmonių, juos jautė ir rašė jiems dainas. Daugelis dainų tapo tautos dainomis. Todėl visai nenuostabu, kad mūsų mylimas Kompozitorius yra laukiamas visur, kur skamba lietuviška daina. Tad švęskime kartu prasmingą ir skambų Algimanto Raudonikio kūrybinį bei asmeninį jubiliejų. ,,Lauksim tavęs ateinant”, jei tavo širdyje skamba Algimanto Raudonikio sielos gaida!

                                                                                                     

Lijana Žiedelytė