fbpx

Muzikiniai tiltai | Armėnija – Lietuva

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kartu su Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje kviečia į koncertą, skirtą Armėnijos nepriklausomybės dienai ir dešimtosioms Armėnijos dalyvavimo ES Rytų partnerystės politikos programoje metinėms paminėti.

Spalio  1 d. 19 val. Vaidilos teatre, A. Jakšto g. 9, Vilniuje

Solistai: GEVORG DABAGHYAN (dudukas; Armėnija), Egidijus Ališauskas (birbynė; Lietuva)

Dirigentas HARUTYUN ARZUMANYAN

Programoje: Aram Khachaturian, Alexander Harutyunyan, Alfred Reed ir kt.kompozitorių kūriniai

Lietuva buvo pirmoji valstybė, 1991 metais pripažinusi Armėnijos nepriklausomybę, ir dar tais pačiais metais Armėnija pirmąją tarpvalstybinę sutartį pasirašė būtent su Lietuva. Visa tai vyko tuomet, kai nei Lietuva nei Armėnija nebuvo pažymėtos politiniuose žemėlapiuose kaip nepriklausomos valstybės. Minėdami Armėnijos nepriklausomybės dieną, „Trimitas“ kartu su Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje pakvies į paslaptimi ir egzotika dvelkiančių garsų koncertą su svečiais iš Armėnijos.

Orkestrui diriguos daugybės konkursų laureatas, dirigentas Harutyun Arzumanyan, įkūręs Armėnijos kamerinį orkestrą ir dažnai diriguojantis Armėnijos nacionaliniame operos ir baleto teatre. „Trimito“ skambesį egzotiškomis spalvomis nuspalvins dudukas – Artimuosiuose Rytuose, Kaukaze, Balkanuose populiarus tradicinis medinis pučiamasis muzikos instrumentas. Jo archajišką, melancholišką ir itin melodingą garsą mėgsta kino filmų garso takelių kompozitoriai – dudukas skambėjo filmuose „Gladiatorius“, „Įsikūnijimas“, „Kristaus kančia“, seriale „Sostų karai“ ir kt. Koncerte  duduko žavesį atskleis armėnų folkloro ir liturginės muzikos atlikėjas Gevorg Dabaghyan, bendradarbiavęs ir su žymiuoju violončelininku Yo-Yo Ma.

Koncertas organizuojamas kartu su Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje.